Potrzebne jest jeszcze ponad 200 tys. zł na operację Szymona Potrzebne jest jeszcze ponad 200 tys. zł na operację Szymona www.siepomaga.pl

Pomóżmy wyzdrowieć Szymonowi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Średzianie zmobilizowali się w zbieraniu pieniędzy na operację 2-letniego Szymona Walkowiaka, który urodził się z bardzo groźną chorobą o nazwie fibular hemimelia. Szansą na wyzdrowienie chłopca jest kosztowna operacja, na którą potrzeba 370 tys. zł.

Prawa rączka Szymona ma tylko dwa paluszki, a obie nóżki są zdeformowane, w tym lewa nóża jest krótsza od prawej. - Niedawno usłyszeliśmy prawidłową diagnozę: fibular hemimelia. Jest to rzadka choroba, oznaczająca obustronną wadę kości strzałkowej. Naszą jedyną szansą jest dr Paley, który przygotował indywidualny plan leczenia dla Szymka i który musimy rozpocząć jak najwcześniej. Już w styczniu 2019 roku mamy zaplanowaną pierwszą operację i bez waszej pomocy nie uda nam się zebrać ogromnych środków w tak krótkim czasie! Bardzo prosimy, pomóżcie nam przywrócić sprawność i samodzielność Szymka - apelują rodzice Szymona.

Zbiórka na operację jest prowadzona pod linkiem: https://www.siepomaga.pl/szymekwalkowiak. Obecnie na koncie znajduje się prawie 150 tys zł. Potrzebne jest jednak kolejne 220 tys. zł. Zbiórka jest prowadzona do 14 stycznia 2019 r.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.