Pracownicy średzkiego sądu także przyłączyli się do protestu. Pracownicy średzkiego sądu także przyłączyli się do protestu.

Jedynie dwóch pracowników w sądzie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kilka tygodni temu informowaliśmy o akcji protestacyjnej, jaką zorganizowali funkcjonariusze policji. Teraz przyszła kolej na pracowników sądów. W ubiegłym tygodniu tylko dwóch z nich przyszło do pracy w średzkim gmachu.

Policjanci domagali się podwyżek płac, pełnopłatnych zwolnień lekarskich i lepszych wynagrodzeń za nadgodziny. Prowadzony przez nich strajk włoski oraz niewypisywanie mandatów nie przyniosły skutków, więc masowo, w okresie wzmożonej pracy, czyli w dniu Wszystkich Świętych, udali się na zwolnienia lekarskie. Zaraz po tym rząd przedstawił warunki porozumienia, które policjantów usatysfakcjonowały.
Za ich przykładem poszli także urzędnicy sądowi. Od początku ubiegłego tygodnia większość protokolantów, pracowników sekretariatów czy asystentów sędziów przebywała na chorobowym.
– W dniach 10-17 grudnia w średzkim Sądzie Rejonowym pracowało tylko dwóch z dwudziestu siedmiu urzędników: kierownik Samodzielnej Sekcji Administracyjnej i urzędnik w V Wydziale Ksiąg Wieczystych – podaje Dorota Nowak, jedna z nich. Wszystkie zaplanowane na ten okres rozprawy zostały odwołane.
Protesty sądowych pracowników administracyjnych odbywają się w całym kraju. Domagają się oni przede wszystkim realnych podwyżek wynagrodzeń, a nie, jak zaproponowało Ministerstwo Sprawiedliwości, jednorazowej nagrody w wysokości 700 zł brutto oraz waloryzacji płac o 5%. Ich zarobki pozostają bowiem na tym samym poziomie od 2011 roku.
Zaznaczyć należy również, że pracownicy mają poparcie również ze strony sędziów.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.