Jak będą rozkładać się siły w samorządach gminnym i powiatowym? Jak będą rozkładać się siły w samorządach gminnym i powiatowym?

Nowa koalicja, "stary" sekretarz

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Na kilka godzin przed I Sesją nowej Rady Miejskiej i zaprzysiężeniem Piotra Mielocha na burmistrza dotarły do redakcji GPŚ nowe informacje o rozłożeniu sił politycznych w mieście i powiecie.

Według nich najprawdopodobniej nie będzie koalicji NaszePSR - PiS. Liderzy PiS spotkali się natomiast z Wojciechem Ziętkowskim, by porozmawiać o możliwości koalicji PiS - Zawsze dla Średzian. W przypadku takiego obrotu rzeczy, burmistrz Piotr Mieloch nie będzie miał większości w Radzie Miejskiej.
Kolejną ciekawą informacją jest pozostanie Marcina Bednarza na stanowisku sekretarza miasta. Dotychczasowy starosta średzki wycofał swoją rezygnację z tej funkcji, a burmistrz Wojciech Ziętkowski przyjął jego decyzję i odwołał konkurs na sekretarza na to stanowisko. Nowy burmistrz będzie mógł odwołać M. Bednarza tylko za zgodą rady, w której, przy koalicji ZDŚ – PiS, nie będzie miał jednak większości, a co za tym idzie nie będzie mógł tego zrobić.
- Złożenie przeze mnie rezygnacji było zbyt emocjonalne i pochopne. Burmistrz Mieloch zaznaczał wielokrotnie, że przy doborze współpracowników nie będzie zwracał uwagi na ich przynależność do żadnych ugrupowań czy partii, dlatego zdecydowałem się na taką decyzję – komentuje sam zainteresowany Marcin Bednarz. 

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.