Już niedługo w tym miejscu będziemy musieli zapłacić za pozostawienie samochodu. Już niedługo w tym miejscu będziemy musieli zapłacić za pozostawienie samochodu.

Więcej płatnych parkingów

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Oprócz nowych bezpłatnych parkingów powstających w naszym mieście, włodarze wprowadzają też płatną strefę parkowania, która ma ułatwić możliwość znalezienia wolnego miejsca postojowego.

Mieszkańcy już niedługo za pozostawienie auta w rejonie ulic Daszyńskiego (pomiędzy Urzędem Miejskim a galerią handlową) i Kolegiackiej będę musieli zapłacić. Taką uchwałę przegłosowała Rada Miejska na zeszłotygodniowej sesji. Według niej osoba, która zaparkuje na tych ulicach w dni robocze w godz. 8:00-16:00, będzie zobowiązana uiścić opłatę w wysokości: za pierwszą godzinę parkowania – 2,00 zł, za drugą – 2,40 zł, za trzecią – 2,80 zł, a za czwartą i każdą następną godzinę – 2,00 zł. Należność pobierana będzie w formie biletów nabywanych w parkomatach zainstalowanych w pobliżu miejsc parkingowych. Dowód zapłaty trzeba będzie umieścić w pojeździe za przednią szybą.
Z opłaty zwolnieni będą niepełnosprawni, taksówki (postój do 15 minut), dostarczający zaopatrzenie do pobliskich sklepów i zakładów (nie dłużej niż 30 minut) oraz pojazdy samochodowe i jednoślady na okres do 55 minut w danym dniu jednorazowo.
– Po podjęciu uchwały zostanie przygotowany plan ze szczegółowymi mapkami określającymi zasięg płatnej strefy parkowania, zaznaczonymi miejscami parkingowymi oraz ich wymiarami. Następnie plan ten będzie musiał być zatwierdzony przez zarządcę ruchu – mówił podczas sesji naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień, Michał Orłowski. Od kiedy opłaty wejdą w życie? Poinformujemy o tym na łamach GPŚ.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

1 komentarz

  • Link do komentarza Marcin Kiciński (www.kicinski.eu) Marcin Kiciński (www.kicinski.eu) 26 październik 2018

    Kolejna propozycja uchwały dot. strefy płatnego parkowania została poddana pod głosowanie Radzie Miejskiej. Tym razem nikt nie zaproponował stawek sprzecznych z Ustawą o drogach publicznych. Nie mniej obecna uchwalony regulamin chyba nikt nie analizował od strony operacyjnej. Niektóre elementy nie zostały uszczegółowione (a prawnik się podpisał). Jeżeli weryfikacja opłaty za postój w nowych strefach będzie na poziomie obecnie funkcjonujących w rejonie targowiska, to nie ma co liczyć na sukces. Przypomnę, że wg danych z Urzędu Miejskiego wykorzystanie obecnej strefy w czwartki i soboty jest na poziomie max 30-40%. Wg moich pomiarów blisko 100%. Powracając do uchwały, to uważam, że jest duże prawdopodobieństwo odrzucenia jej przez Wojewodę.

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.