Jeszcze nie rozpoczął się w pełni sezon grzewczy, a jakość powietrza już nie jest zadowalająca. Jeszcze nie rozpoczął się w pełni sezon grzewczy, a jakość powietrza już nie jest zadowalająca. screen www.lookO2.com

Sezon na zanieczyszczenia - rozpoczęty

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Choć pogoda w ostatnich dniach była iście letnia, to wskaźniki zanieczyszczenia powietrza pyłami w naszym mieście informują o zbliżającej się zimie.

Wczoraj, tj. 18 października, Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa wydał ostrzeżenie mówiące o przekroczeniu poziomu dopuszczalnego dla pyłu PM10 na stacjach w Borówcu, Kaliszu, Koninie, Koziegłowach, Pile i w Poznaniu. Zapowiedziano również, że taki stan może utrzymywać się także dziś – 19 października.
Jak „wygląda” powietrze w samej Środzie? Dzięki czujnikowi przewodniczącego Rady Miejskiej Pawła Dopierały, możemy na bieżąco monitorować to, czym oddychamy na stronie www.lookO2.com. Dziś rano wskaźniki pokazywały zawartość pyłów PM2,5 i PM10 na poziomie dostatecznym – odpowiednio 68 i 93 ug/m3, gdzie bardzo dobra jakość powietrza uznawana jest przy wartościach do 12 i 20 ug/m3.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.