Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) przez jak największą ilość osób,. W tym roku aż 306 uczestników. Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) przez jak największą ilość osób,. W tym roku aż 306 uczestników.

Pobili rekord – aż 306 osób udzielało pomocy [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca - OR PCK i Szkoła Podstawowa nr 3 zorganizowali 16 października „bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) przez jak największą ilość osób”.

Zgodnie z hasłem "Każdy z nas - i duży, i mały zna pierwszej pomocy zasady, RKO wykonywali seniorzy, czyli przedstawiciele Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Środzie oraz najmłodsi – przedszkolaki z przedszkola „Kasztanowy ogród”, a także młodzież ze średzkich szkół średnich: Liceum Ogólnokształcącego, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz SP3. Ubiegłego roku w tym przedsięwzięciu uczestniczyło 108 osób, w bieżącym roku aż 306. Inicjatywa ta , koordynowana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, ma zasięg ogólnopolski.

Organizatorzy dziękują:
Szpitalowi Średzkiemu Serca Jezusowego, dyrekcjom: Szkoły Podstawowej nr 2 w Środzie, Zespołowi Szkół w Pięczkowie, Zespołowi Szkół w Krzykosach, Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie, Karolinie Strugale, Marcie Mikołajczyk, Małgorzacie Antkowiak. Ratownikom medycznym - Przemysławowi Pawęzowskiemu i Marcinowi Zimowskiemu. Radosławowi Gościniak, dzięki któremu co roku możliwe jest filmowe udokumentowanie bicia rekordu.

 

 

 

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA