Spotkanie z diabetykami najczęściej wiąże się z badaniami i konkursem dla dzieci. Spotkanie z diabetykami najczęściej wiąże się z badaniami i konkursem dla dzieci.

Są potrzebni ludziom

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Prawie na każdej imprezie plenerowej w naszym powiecie Stowarzyszenie Diabetyków Średzkich czynnie podkreśla swoją obecność. Tak było na dożynkach gminnych w Środzie i podobnie w minioną niedzielę 9 września w Dominowie.

Stowarzyszenie Diabetyków Średzkich wie, jak ważna jest profilaktyka badań cukrzyków, dlatego też podczas dominowskich dożynek także zorganizowało badania przesiewowe w celu wczesnego wykrywania cukrzycy. Skorzystało z nich około 160 osób. Jak zawsze, akcji towarzyszył konkurs rysunkowy dla dzieci pod hasłem „Pomaluj cukrzycę na kolorowo”. Aż 30 dzieci rysowało kolorowy i zdrowy świat i otrzymało pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Warto też dodać, że biuro diabetyków przy ulicy Kilińskiego (koło Lidla) jest czynne w każdą środę września w godzinach 16:00-18:00. Co najważniejsze, uroczysta inauguracja kolejnych edycji Szkoły Cukrzycy i Średzkiej Szkoły Zdrowia odbędzie się w czwartek 18 października o godzinie 16:00 tradycyjnie w Ośrodku Kultury w Środzie.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.