Jacek Gaj podczas zawodów w Wielowsi. Jacek Gaj podczas zawodów w Wielowsi.

Niecodzienna pasja

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

26 sierpnia w małej wsi Wielowieś w województwie kujawsko-pomorskim odbyły się nietypowe zawody – wyścigi traktorów. Jednym z biorących w nich udział zawodników był średzianin.

Wyścig Traktorów Grene Race odbył się w Wielowsi już po raz ósmy. Tegoroczna edycja zgromadziła sporo fanów i 57 zawodników, którzy wystartowali na swoich maszynach w 6 kategoriach. Średzianin Jacek Gaj, jadący Fergusonem w wyścigu ciągników do 80 KM, okazał się niekwestionowanym zwycięzcą, podobnie jak rok wcześniej.
– Jest to wspaniała impreza, zarówno dla zawodników, jak i dla publiczności. Polecam każdemu – mówi.
Jacek Gaj na co dzień prowadzi piekarnię w Środzie, ale jego pasja znana jest w całej Polsce (i nie tylko). Tuninguje on traktory i ciężarówki, by później się nimi ścigać.
– Moja przygoda z traktorami zaczęła się dziewięć lat temu w Wilkowicach na Festiwalu Starych Maszyn i Ciągników Rolniczych. Po tym zlocie kupiłem pierwszy traktor Zetor 25K – wspomina mieszkaniec Środy. Teraz w jego kolekcji znajduje się wiele innych maszyn.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.