Nie ma równouprawnienia

Oceń ten artykuł
(1 głos)

We wtorek 21 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego odbyła się niecodzienna konferencja prasowa. Dotyczyła ona kampanii społecznej realizowanej ze środków samorządu województwa.

O projekcie pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Wtedy jednak kampania owiana była tajemnicą, a z jej strony, filmików i bilbordów wynikało, że aktor Jacek Braciak odgrywa rolę mężczyzny znęcającego się psychicznie nad kobietami. W kolejnej odsłonie ujawniono, że jest on tylko przenośnią – w rzeczywistości obraźliwe słowa wypowiedziane przez niego w kierunku kobiety mówi… alkohol.
Kampania ma na celu uświadomienie, że 20% wszystkich uzależnionych od alkoholu to właśnie kobiety, a w alkoholizmie nie ma równouprawnienia, gdyż jest to „seksistowska świnia, która traktuje kobiety gorzej”. Bardziej niszczy im wątrobę, dewastuje układ hormonalny, wpędza w depresję i znacznie szybciej uzależnia.
Pomysłodawcy projektu chcą uświadomić kobiety, że narażone są one na znacznie większe ryzyko niż mężczyźni.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.