Jakie pomysły pojawiały się wśród mieszkańców? Jakie pomysły pojawiały się wśród mieszkańców?

Jaki projekt będzie najlepszy? Zagłosuj!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jak to miało miejsce w ubiegłych latach, tak i w tym roku średzianie będą mogli zgłaszać, a następnie wybierać pomysły, które miasto będzie musiało zrealizować.

Na rzecz budżetu obywatelskiego przeznaczono 500 tys. zł. Z tej kwoty 400 tys. zł będzie przeznaczone na projekty miejskie, a 100 tys. zł na projekty wiejskie. Również te kwoty będą rozdzielone, ponieważ jeden pomysł, który miałby zostać realizowany w Środzie nie może być droższy niż 100 tys. zł, ani tańszy niż 50 tys. zł. Postanowiliśmy zatem zapytać za pośrednictwem naszego profilu facebook’owego o to, co Waszym zdaniem powinno zostać zrealizowane w naszej gminie. Jakie pomysły się przewijały?

Zdecydowanie największą popularnością cieszył się pomysł według którego w mieście miałby zostać wybudowany odkryty basen. Problemem może być jednak cena, bowiem budowa takiego basenu z prawdziwego zdarzenia, to koszt co najmniej kilku milionów złotych. Kolejny pomysł również mieści się wśród projektów blisko związanych z wodą i wypoczynkiem, ponieważ część czytelników jest za tym, aby wykonać kompleksowe czyszczenie jeziora. Innymi pomysłami, jakie zostały zaproponowane były m.in. ścieżka rowerowa ze Środy do Brodowa, dom dziennego pobytu dla seniora, robot sprzątający place zabaw, kryte lodowisko, tor gokartowy i kolumbarium na urny z prochami na średzkim cmentarzu. Głosowanie odbywać się będzie od 4 do 7 października, lecz my już teraz chcemy zapytać was o zdanie, dlatego przeprowadzimy sondę sms na najpopularniejszy projekt. Zagłosować na projekt, który uważacie za najlepszy można poprzez wysłanie SMS według przedstawionego w grafice.

Zaznaczamy jednak, że głosowanie u nas nie oznacza, że projekt wybrany przez SMS-y zostanie zrealizowany, a przedstawione pomysły, to nie są propozycje, które na pewno pojawią się w złożonych wnioskach. Te można składać w Urzędzie Miasta do 6 września. Później, przez kolejne dwa tygodnie wnioski będą rozpatrywane, a 24 września zostanie ogłoszona lista zakwalifikowanych pomysłów.

ZAGŁOSUJ na najlepszy (według Ciebie) pomysł do Budżetu Obywatelskiego 2019

1. Odkryty basen
2. Ścieżka rowerowa ze Środy do Brodowa
3. Mega plac zabaw dla średzian
4. Oczyszczenie jeziora
5. Dom dziennego pobytu dla seniorów
6. Robot sprzątający place zabaw
7. Lodowisko kryte
8. Tor gokartowy
9. Kolumbarium na urny z prochami

Aby wziąć udział w głosowaniu, wyślij pod numer 71480 SMS o treści TYP.GPS.X w miejsce X wpisując numer oznaczający wybraną opcję. Koszt wysłania SMSa to 1.23 zł z VATem.

W każdej chwili możesz otrzymać aktualne wyniki głosowania wysyłając SMS o treści TYP.GPS WYNIKI na numer 71480.

Głosowanie trwa do końca tygodnia, tj. do piątku do godziny 15:00.

 

Patryk

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.