Bilbord, który stanął przy ul. Niedziałkowskiego. Bilbord, który stanął przy ul. Niedziałkowskiego.

Wszystkie kobiety są słabe?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Przy ulicy Niedziałkowskiego pojawił się nietypowy baner reklamowy. Przedstawia on twarz aktora Jacka Braciaka i napis: „Jesteś tylko słabą kobietą”. Co to oznacza?

Baner ma promować kampanię społeczną dotyczącą przemocy wobec kobiet. W ramach akcji nakręcono kilka filmików przedstawiających Jacka Braciaka w roli „seksistowskiej świni”. Na facebookowym profilu „10 powodów” i stronie internetowej nadano im tytuł „Seksistowska świnia atakuje kobietę”. Nagrania przedstawiają mężczyznę, który znęca się psychicznie nad kobietą, na przykład krytykując jej wygląd i zachowanie, jednocześnie pokazując swoją wyższość. Filmy kończą się pytaniem: „Pozwolisz mu na to?”.
Agencja reklamowa Chromatique, która prowadzi akcję, porusza kwestię przemocy psychicznej w rodzinie, gdzie mężczyzna narusza godność osobistą kobiety. Kampania ma na celu uświadomienie kobietom, że często nie zdają sobie sprawy z przemocy i pozostają przez długi czas w toksycznym związku.
Szczegóły kampanii pojawią się 21 sierpnia na stronie internetowej www.10powodow.pl.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.