Na Korbolach tworzony jest już teren pod nowy park. Na Korbolach tworzony jest już teren pod nowy park.

Masz pomysł na park? Wyślij maila!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Przy ulicy Kosynierów, naprzeciwko budynku dawnego internatu Zespołu Szkół Rolniczych, można zauważyć ciągle kursujące wywrotki i inne ciężkie pojazdy. Okazuje się, że w tym miejscu niedługo powstanie kolejny zielony punkt na mapie Środy.

Niedawno Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg, dzięki czemu niebawem powinny rozpocząć się prace przy tworzeniu nowego miejsca rekreacyjnego w pobliżu ulic Dmowskiego i Spacerowej. Równocześnie trwają prace przy tworzeniu terenu pod nowy park, który powstanie na średzkich „Korbolach”. Obecne roboty polegają na zasypywaniu znajdujących się tam stawów. Wiadomo już, że park będzie zajmował powierzchnię około 1 hektara.
Jednym z głównych inicjatorów powstania parku jest radny miejski Daniel Rydian.
– Pomysłów na jego zagospodarowanie na pewno pojawi się bardzo dużo. Jedno jest pewne: będzie to miejsce, które połączy rekreację z wypoczynkiem i zabawą. Jako radny Rady Miejskiej dokładam wszelkich starań, aby ta inwestycja przebiegała swobodnie. Do projektu przyszłorocznego budżetu złożę wniosek na zabezpieczenie środków finansowych na wykonanie tej „zielonej inwestycji” – wyjaśnia radny.
– Bardzo proszę o przesyłanie propozycji i pomysłów na zagospodarowanie tego terenu na mój adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bądź proszę o kontakt telefoniczny. Będę sukcesywnie informował o postępujących pracach – dodaje Daniel Rydian.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.