Uczestnicy wyprawy po dotarciu do celu. Uczestnicy wyprawy po dotarciu do celu.

600 kilometrów w 2 dni

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Pięciu rowerzystów: Robert Olejniczak, Krzysztof Fibner, Roman Mędrek oraz Przemysław Walaszczyk i Andrzej Ławniczak, podjęło się 14 lipca nie lada wyzwania. Postanowili w dwa dni pokonać trasę długości niemal 600 km, ze Środy do Mielna i z powrotem. 

Kolarze wyruszyli w drogę w sobotę o godz. 4:00, by tego samego dnia około godz. 21:00 zameldować się w Mielnie. Po przybyciu na miejsce i krótkim odpoczynku grupa udała się na nocleg do Koszalina. Następnego dnia Przemek i Roman postanowili też powrócić rowerami do Środy. Trasę liczącą 291 km pokonali w 12 godzin i 58 min. Reszta grupy powrotną drogę przemierzyła już pociągiem. Wyprawa odbyła się pod patronatem sklepu rowerowego Green Bike ze Śremu.
Członkowie wyprawy na co dzień amatorsko trenują różne dyscypliny sportowe takie jak kolarstwo, bieganie i pływanie. Mają za sobą również pierwsze starty w zawodach triathlonowych. Jak zapowiadają, wyjazd do Mielna nie był ostatnią tego typu wyprawą. Już teraz myślą o pokonaniu trasy do Karpacza i z powrotem.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.