Już od 6 sierpnia będzie można składać wnioski do Budżetu Obywatelskiego 2018. Już od 6 sierpnia będzie można składać wnioski do Budżetu Obywatelskiego 2018.

Budżet Obywatelski 2019 czas zacząć!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W poniedziałek 23 lipca odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne w sprawie tegorocznego Budżetu Obywatelskiego 2018. Ile w tym roku gmina przeznaczy pieniędzy na pomysły mieszkańców?

Krystyna Stachowiak, naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju, poinformowała, że kwota BO w tym roku wynosić będzie 500 tys. zł. Burmistrz Wojciech Ziętkowski chciał pominąć jednak podział wniosków na wieś i miasto. Na to nie zgodzili się przybyli na spotkanie sołtysi, którzy twierdzili, że pomimo zwiększonej kwoty w Funduszu Sołeckim, nie będą oni mieli szans na wygranie i zrealizowanie żadnej inwestycji we wsiach.

Kilka zamiast jednego?
Pojawił się również pomysł, by projekty miejskie ograniczyć „pieniężnie” i zaznaczyć w regulaminie, że muszą mieścić się w przedziale 50-100 tys. zł. Część zebranych tłumaczyła pomysł tym, iż w ten sposób zrealizuje się kilka mniejszych pomysłów mieszkańców, a nie jeden duży.
Wszystkie propozycje zostały przedstawione burmistrzowi, który zadecydował, że BO zostanie podzielony na miasto (400 tys. zł) i wieś (100 tys. zł). Realizacja pojedynczego projektu w ramach pomysłów miejskich będzie jednak musiała kosztować więcej niż 50 tys. zł, ale jednocześnie nie przekraczać 100 tys. zł. Projekty wiejskie będzie można składać o wartościach według ilości mieszkańców: do 50 tys. zł, do 30 tys. zł i do 20 tys. zł.

Kiedy poznamy zwycięzcę?
Według harmonogramu, składanie projektów odbywać będzie się od 6 sierpnia do 6 września br. Ich ocena przebiegać będzie w dniach 7-21 września. Trzy dni później, czyli 24 września zostanie ogłoszona lista zakwalifikowanych pomysłów, a do 7 października ich pomysłodawcy będą mogli je promować. Głosowanie mieszkańców wyznaczono na 4-7 października w godzinach 7:00-18:00 w Ratuszu. Zwycięski projekt poznamy już 14 października.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.