Mieszkańcy „Rodaka” podczas zwiedzania Środy. Mieszkańcy „Rodaka” podczas zwiedzania Środy. Józef Odalanowski

105 osób w Rodaku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Ośrodku Adaptacyjnym dla Repatriantów „Rodak” mieszka już 105 osób. Trwa okres poznawania przez nich naszego miasta, uczenia się języka i tradycji.

Około 25-osobowa grupa repatriantów w minioną niedzielę wzięła udział w wycieczce po Środzie. Przewodnikiem był Cezary Jakubiak, radny miejski, który pokazał nowym mieszkańcom najbardziej atrakcyjne i najważniejsze z punktu historycznego miejsca w mieście. Uczestnicy spaceru zobaczyli kolegiatę, Stary Rynek, dalej przeszli szlakiem dawnych murów obronnych, zatrzymali się przy ratuszu, zwiedzili Urząd Miejski, spacerowali ulicą Dąbrowskiego oraz poznali największą średzką atrakcję ostatnich tygodni – kolejkę wąskotorową. Cała wycieczka trwała około 2,5 godzin.
Oprócz poznawania miasta, osoby mieszkające w Rodaku mają organizowane spotkania z przedstawicielami ZUS-u, PUP-u, a także z potencjalnymi pracodawcami (m.in. w firmie Solaris). Wygłoszono także wykład omawiający funkcjonowanie służby zdrowia i oświaty. Codziennie uczestniczą również w zajęciach z j. polskiego, historii i tradycji.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.