Pamiątkowe zdjęcie uczestników wyjazdu do Gościnca Siedem Drzew w Biskupicach. Pamiątkowe zdjęcie uczestników wyjazdu do Gościnca Siedem Drzew w Biskupicach. Jolanta Kaczor

Botaniczny raj

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Członkowie Koła Rodzin Rzemieślniczych ze średzkiego Cechu wybrali się na piknik do najlepszego obiektu turystyki wiejskiej w Wielkopolsce? Gdzie dokładnie i co tam robili?

Od 11 lat Urząd Marszałkowski organizuje konkurs na najlepszy obiekt turystyki wiejskiej w Wielkopolsce. Pierwsze miejsce, za urodę, w ubiegłym roku zajął Gościniec Siedem Drzew w Biskupicach. To idealne miejsce wypoczynku dla osób, które kochają przyrodę. Wybrali się tam na piknik członkowie Koła Rodzin Rzemieślniczych ze średzkiego Cechu. Na terenie 3 ha parku rośnie mnóstwo ciekawych drzew, krzewów i kwiatów, jest sad owocowy i ogródek ziołowy. Wszędzie pysznią się i cieszą oko kwiaty. Są też pawie. Ciekawostką jest stół piknikowy o najdłuższym w Polsce blacie z jednego pnia drzewa. Ten botaniczny raj w Biskupicach na pewno jest namiastką prawdziwego raju. Można się  o tym przekonać tym bardziej, że znajduje się on niecałe 40 km od Środy. Uczestnicy wycieczki, przed częścią piknikową, zwiedzili i wzięli udział we Mszy św w drewnianym kościele w Czerlejnie. To kolejna perełka na szlaku pielgrzymkowym Koła.

Mariusz

Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania dziennikarz wierzący w ideę darmowego dostępu do informacji, wolnych mediów i wolnego oprogramowania. Pasjonat technologii, ekologii i motoryzacji, zwłaszcza tej włoskiej.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – redakcja@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.