Wnioski można składać do końca sierpnia Wnioski można składać do końca sierpnia

Złóż wniosek o mieszkanie!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Gmina wraz ze spółką Usługi Komunalne realizują zadanie budowy i administrowania zasobem mieszkaniowym na wynajem z możliwością dojścia do własności przez najemców. Od początku lipca można składać wnioski.

Program „Mieszkanie na wynajem z dojściem do własności” zakłada możliwość najmu i kupna lokalu. Nowe mieszkania powstać mają przy ul. Greckiej i Portugalskiej, a w sumie ma ich być 22. Znajdować będą się w budynkach wielorodzinnych 2-piętrowych. Wyposażone będą w balkony lub tarasy, skrytki lokatorskie oraz będą wykończone „pod klucz”. Metraż lokali ma się wahać od 39,3 m2 do nawet 60,2 m2 .
Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać mieszkanie w najem z możliwością wykupu? - W pierwszej kolejności należy złożyć wniosek z załączonymi dokumentami potwierdzającymi dochody, które w przypadku gospodarstwa jednoosobowego muszą przewyższać 1 802,15 zł netto, a wieloosobowego – 1 287,25 zł na osobę. Potrzebne są również m.in.: poświadczenie miejsca zamieszkania i zaświadczenie o niezaleganiu w opłatach itd. - wyjaśnia Jarosław Płociński, prezes spółki Usługi Komunalne.
Prawidłowo wypełnione wnioski osób, które według powołanej specjalnie komisji będą spełniać kryteria, zostaną poddane ocenie systemem punktowym.
Wnioski można pobierać w sekretariacie UK przy ul. Wiosny Ludów 3 oraz w Urzędzie Miejskim w pokoju nr 102. Dodatkowo można je również pobierać ze strony www.uk-sroda.pl. Wypełnione dokumenty należy złożyć do 31 sierpnia br. w Urzędzie Miejskim, w pokoju nr 102.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy