Dzisiaj odbył się wernisaż wystawy przygotowanej przez średzkich Etyliniarzy.

Podczas XXX Młodzieżowych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym średzianin Krzysztof Katafiasz rywalizował w grze indywidualnej, deblowej oraz mieszanej.

To już pewne. We wtorek 30 stycznia prezydent Duda podpisał ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele. Zgodnie z nią w 2018 roku sklepy będą zamknięte w aż 39 niedziel. Kiedy nie będzie można zrobić zakupów?

Planowane w najbliższym czasie duże zmiany w Służbie Więziennej dotkną także Aresztu Śledczego w Środzie, który stanie się aresztem dla kobiet.

JAK ZAMIEŚCIĆ OGŁOSZENIE DROBNE W GAZECIE?

Wystarczy wysłać SMSa o treści: PLGPS.TREŚĆ OGŁOSZENIA.NR TEL na numer:

- 72480 (dział SPRZEDAM, KUPIĘ, NIERUCHOMOŚCI, MOTORYZACJA, ZWIERZĘTA, ROLNICZE, TOWARZYSKIE, INNE, ODDAM); koszt SMS wynosi 2,46 zł z VAT,

- 76480 (dział PRACA, USŁUGI); koszt SMS wynosi 7,38 zł z VAT.

Przykład treści SMSa: PLGPS.SPRZEDAM.Kotki 2-tygdoniowe z rodowodem, tel. 777-777-777.

Nie używamy polskich znaków. Całkowita liczba znaków z kodami i numerami nie może przekroczyć 160 znaków. Ogłoszenie ukaże się w 2 wydaniach gazety.

Ogłoszenia przyjmujemy do piątku poprzedzającego wydanie do godziny 14:00. Redakcja zastrzega sobie prawo do dokonywania skrótów i zmian stylistycznych, wstrzymania publikacji ogłoszeń bez podania przyczyny oraz zamieszczania ogłoszeń w działach tematycznych zgodnie z założeniami edytorskimi. Redakcja nie odpowiada za treść ogłoszeń.

Pełen regulamin ogłoszeń drobnych znajdziecie TUTAJ.

W styczniu 1944 roku, kiedy do Polski wkroczyła Armia Czerwona, szybko stało się jasne, że nie niesie ona wyzwolenia ani pokoju, lecz kolejną okupację. Przeciwko polskim żołnierzom rozpętało się piekło prześladowań, zsyłek w głąb ZSRR, wieloletnich więzień, rozstrzeliwań dokonywanych przez sowiecką wojskową policję polityczną NKWD, oraz zdrajców narodu polskiego. Rozpoczyna się walka o niezawisłość Polski, a droga do osiągnięcia celu wiodła przez zbrojną walkę z komunistami i władzą ustanowioną przez Sowietów.

W poniedziałkowym programie „Ekstraklasa po godzinach” w Canal+ Sport pojawił się materiał poświęcony piłkarzowi Polonii Luisowi Henriquezowi, zarejestrowany przed kilkoma tygodniami w Środzie.

W życiu każdego mężczyzny przychodzi taki moment, kiedy musi stawić się przed komisją wojskową. Przed kilkoma laty było to równoznaczne z wezwaniem do wojska. Teraz służy to określeniu zdolności do czynnej służby wojskowej. Kiedy trzeba się zgłosić i dlaczego nie warto lekceważyć tej wizyty?

Co wspólnego ma program „Disco Star”, emitowany na Polo TV, ze Środą? Otóż dużo. Średzianka Eliza Deska-Dźwiniel pomyślnie przebrnęła casting w poznańskim Hotelu Sherton i zakwalifikowała się do castingu w Warszawie. I co dalej?

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC informuje o możliwości ubiegania się przez absolwentów gimnazjów o stypendia naukowe w ramach programu „Marzenie o Nauce”.