Niejednokrotnie poruszaliśmy kwestię pojemników na odzież używaną. Spotykamy je w Środzie, ale też na obszarze powiatu. Często ich stan pozostawia wiele do życzenia.

Pisaliśmy już o tym, że pojemniki są przepełnione bądź zdewastowane. Tym razem naszą uwagę przykuły pojemniki stojące przy ul. Lipowej w Środzie. Jeden z nich został uszkodzony tak, że worki z odzieżą zaczęły się wysypywać. Komuś najwyraźniej przeszkadzał. Zgłosiliśmy ten fakt Fundacji Eco Textil, która jest ich właścicielem. Z uszkodzeń pojemników powinni się tłumaczyć wandale.

Natomiast fundacja poinformowała nas, że worki leżące przy pojemnikach, to nie zawsze efekt przepełnienia. Często bywa, że ubrania leżą przy zamkniętym, ale pustym kontenerze.

- Prawdopodobnie ludzie ze strachu przed wirusem nie chcą dotykać dźwigni kontenera i zostawiają odzież obok – czytamy w oświadczeniu. 

Fundacja zapewnia, że mimo trudnej sytuacji, odzież nadal będzie odbierana dwa razy w miesiącu.

Kontynuujemy temat zdalnej nauki w średzkich szkołach. W poprzednich wydaniach rozmawialiśmy z dyrektorami, a także z uczniami i rodzicami. Tym razem Arkadiusz Mroczyk, nauczyciel w Szkole Podstawowej w Słupi Wielkiej, Zespole Szkół Akademickich i Zespole Szkół Rolniczych w Środzie w rozmowie z Jędrzejem Józefowiczem opowiada jak wygląda obecna sytuacja z perspektywy nauczyciela.

Pod koniec kwietnia ma się odbyć rozprawa apelacyjna w sprawie nakazu powrotu do Włoch 5-letniej Eleny ze Środy. Tymczasem tematem zajęła się Telewizja Polska.

Zakład Gospodarki Komunalnej w porozumieniu z burmistrzem Piotrem Mielochem rozpoczął dezynfekcję miasta.

W związku z ogłoszonym stanem epidemii Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w Środzie codziennie publikuje dane dotyczące sytuacji w powiecie.

Dane statystyczne na dzień 2 kwietnia przedstawiają się następująco:

127 osób objętych jest kwarantanną

187 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym

Brak jest osób hospitalizowanych w związku z koronawirusem, a także nie stwierdzono przypadku zakażenia w naszym powiecie.

Przypominamy, że pozytywny wynik miały testy wykonane na obecność koronawirusa u jednego z ratowników medycznych, który pracuje m.in. w Środzie. Jest on jednak mieszkańcem innego powiatu, więc nie został ujęty w tych statystykach.

Wczoraj w godzinach wieczornych doszło do pożaru domu mieszkalnego w miejscowości Chromiec w gminie Nowe Miasto nad Wartą. W akcji brało udział aż 10 zastępów straży pożarnej.

Potwierdziły się nasze informacje o zakażeniu koronawirusem przez jednego z ratowników medycznych, który miał dyżury w średzkim szpitalu.

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że u jednego z ratowników medycznych średzkiego szpitala podejrzewano zakażenie koronawirusem.

Radni z pobliskiego Kostrzyna zrzekli się dobrowolnie swoich diet z tytułu pełnionych funkcji otrzymanych w marcu.

Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zbliżają się wielkimi krokami. Termin zaplanowano na 10 maja. Co w tej sprawie ma do powiedzenia Krzysztof Urbas Wójt Gminy Zaniemyśl?

WARTO OBEJRZEĆ