W piątek, na placu przed OSP przeprowadzone zostaną bezpłatne badania mammograficzne w ramach programu profilaktyki raka piersi. Akcja kierowana jest do pań w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały przeprowadzonego badania na koszt NFZ.

Gmina Środa Wielkopolska ma wielu wybitnych sportowców oraz trenerów. W ubiegłym tygodniu burmistrz Piotr Mieloch uhonorował reprezentantów trzech klubów sportowych.

Wielkopolska Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna została laureatem godła „Uczelnia wyższa roku 2019” przyznanego przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej.

Pracownicy Solarisa protestują. Domagają się dodatku za staż pracy i 300 zł podwyżki dla wszystkich.

Hakerzy zaatakowali system informatyczny m.in. średzkiej cukrowni. Pracownicy boją się o swoje dane osobowe, spółka uspokaja i współpracuje z Urzędem Ochrony Danych Osobowych.

Niesamowity weekend mają za sobą zawodniczki średzkiej Mikasy – siostry Węcławiak. Startowały w dwóch imprezach rangi ogólnopolskiej, zdobywając sporo medali, z których większość miała kolor złota.

Dynia była główną bohaterką regionalnego festiwalu, który odbył się w niedzielę 17 listopada w Borowie. Był to pomysł pań z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.

Jakie prace wykopaliskowe i archeologiczne prowadzono w ostatnich miesiącach w nowomiejskim kościele? Pojawia się okazja, aby się o tym przekonać.

Zakończyła się budowa dwóch kolejnych siłowni zewnętrznych na terenie gminy. Powstały one w Sulęcinku i Miąskowie.

Dagmara Kaźmierska vel Królowa Życia przeszła operacje nóg średzkim szpitalu Medicus Bonus. Poinformowała o tym na Instagramie.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA