W czwartek 17 stycznia w Brodowie odbyło się pierwsze z zebrań wiejskich, podczas którego wybierano nowego sołtysa.

Tegoroczny Konkurs Eurowizji 2019 odbywać się będzie 14-18 maja w Tel Awiwie. Wystąpią w nim artyści z 42 krajów, reprezentujący trzy kontynenty. O Grand Prix ubiegać się będzie również reprezentant Polski. Na razie nie wiadomo, kto to będzie. Wiadomo natomiast, że do startu w konkursie szykuje się nasza Kapela Średzioki. 

100 lecie PCK

Dokładnie 18 stycznia minęła setna rocznica działalności Polskiego Czerwonego Krzyża. Średzki Oddział Rejonowy PCK i HDK jubileuszowe uroczystości obchodzić będą w późniejszym terminie.

Polonia Środa wygrała 4-2 w pierwszym meczu sparingowym z Jarotą Jarocin. Mecz był rozgrywany na boisku w Swarzędzu.

Szykują się zmiany w funkcjonowaniu Średzkiej Kolei Powiatowej. Zaczną one obowiązywać od najbliższego sezonu turystycznego. 

W kilku ostatnich latach największy przyrost zadłużenia nastąpił w powiecie średzkim, natomiast niewielkie spłaty zadłużeń wystąpiły w Środzie, Zaniemyślu i Dominowie. Takie wnioski przynosi kolejny z raportów przeprowadzony przez pismo samorządowe „Wspólnota”.

Coroczną tradycją stało się, że młodzież Zespołu Szkół Akademickich kończy swoją pracę semestralną - balem.

Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola "Stokrotka" w Brodowie 11 stycznia uczestniczyły w ciekawej, "żywej lekcji historii".

Senat Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Środzie 10 stycznia uchwałę o prowadzeniu studiów stacjonarnych także w soboty i niedziele. Studia te będą odbywały się zgodnie z planem dostępnym na stronie WWSSE.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Mieście upublicznił na swojej stronie internetowej list skierowany do mieszkańców gminy, a także całego powiatu średzkiego. Prosi w nim o pomoc dla rodziny z nadwarciańskiej miejscowości.