- Nie można zapominać o tych, którzy z ziemią najbardziej są związani, znają jej wartość i godność. To właśnie rolnicy zmagają się z ziemią, czerpią z niej owoce niezbędne do życia mieszkańców miast i wsi. Dożynki to czas dziękczynienia Bogu za plony, a rolnikom za trud, wytrwałość i determinację – mówił Krzysztof Urbas, wójt Zaniemyśla podczas gminno-parafialnych dożynek.

W niedzielne popołudnie na Starym Rynku odbyły się dożynki gminne, podczas których podziękowano za tegoroczne plony. Gościem specjalnym był wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, a na każdego z uczestników czekała grochówka, pierogi, chleb ze smalcem oraz kawa lub herbata i placek. Na średzkiej starówce powstało miasteczko dożynkowe, w którym prezentowano zwierzęta hodowlane, maszyny rolnicze i rękodzielnictwo kół gospodyń wiejskich.

W sobotę 24 sierpnia piłkarze Polonii Środa rozegrali mecz w ramach piątej kolejki rozgrywek trzecioligowych. Rywalem była Unia Janikowo.

W niedzielę w Białymstoku w ramach Elemental Tri Series zostały rozegrane Mistrzostwa Polski age grouperów na dystansie olimpijskim w triathlonie. Nasze miasto jako jedyny reprezentował nestor triathlonu Jacek Hańczyk z Polonii Środa.

W ramach współzawodnictwa sportowego Polskiego Związku Kolarskiego zawodnicy MKS Środa wystartowali w 49. Ogólnopolskim Kryterium Kolarskim w Wieluniu. Zawody stanowiły jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Polski.

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego Środa wraz z komandorem Pawłem Woźnym w sobotę 17 sierpnia udali się na regaty do UKŻ Wodniak Piła.

Arcybiskup Stanisław Gądecki zwolnił z funkcji proboszcza NMP Wniebowziętej w Czerlejnie ks. kan. Sławomira Andree. Jak już informowaliśmy do internetu wyciekła rozmowa duchownego, w trakcie której umawia się na seks z innym mężczyzną. Pojawia się również wątek narkotyków.

Jest ścigana przez grecki wymiar sprawiedliwości za rzekome przestępstwa podatkowe. Na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania opuściła areszt śledczy w Środzie i została wydana greckiej prokuraturze. Pojawiają się jednak wątpliwości dotyczące tej decyzji.